ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

عدم رعایت نکات ایمنی حادثه آفرین شد

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان، از حوادث امروز که  به علت عدم رعایت نکات ایمنی در شهر کرمان  به وقوع پیوست خبر داد.

 

 به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی علی عسکری در تشریح جزییات این حوادث گفت: در  ساعت 8 صبح امروز  6 مهرماه طی تماس تلفنی با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (125) این سازمان، از یک مورد  سقوط آگاه شدیم.

وی محل این حادثه را ابتدای بلوار فردوسی اعلام کرد و افزود:  بلافاصله دو تیم امداد و نجات این سازمان از نزدیکترین ایستگاه‌ها به محل حادثه اعزام گردید و کارگر مشغول به کار در پروژه فاضلاب که به علت عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه شده بود، با تلاش آتش نشانان از کانال به عمق 10 متر خارج و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

 

وی به عملیات امداد و نجات دیگری نیز اشاره کرد و گفت: در ساعت 9 و 35 دقیقه از گیر کردن دست  فردی در دستگاه صنعتی  مطلع شدیم.

 

عسکری محل حادثه را شهرک صنعتی شماره 2 واقع در ابتدای جاده جوپار اعلام کرد و افزود: یک  تیم تخصصی امداد و نجات  سریعا در محل محل حضور یافته و عملیات خارج کردن دست فرد دچار حادثه شده را که  دچار مصدومیت شدید شده بود، شروع نمودند و پس از انجام عملیات، فرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد.

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی همچنین از اطفاء یک منزل مسکونی در خیابان گلدشت خبر داد و افزود: این آتش‌سوزی در ساعت 11 و 11 دقیقه امروز 6 مهر ماه رخ داد.

 

عسکری ادامه داد: با توجه به حجم زیاد این آتش سوزی  سریعا 4 دستگاه خودرو اطفاء حریق از 3 ایستگاه آتش نشانی به محل آتش سوزی اعزام و آتش توسط آتش نشانان سریعا مهار شد و از پیشروی حریق و سرایت به منازل همجوار جلوگیری به عمل آمد .

 

وی به حادثه چهارم نیز اشاره کرد و از نجات یک نفر از شهروندان توسط آتش نشانان خبر داد.

 

 وی گفت: در ساعت 12 و 13 دقیقه ظهر امروز 6 شهریور از یک مورد تصادف اطلاع یافتیم. 

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی، محل این حادثه را بلوار جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: در این حادثه، یک دستگاه خودرو پراید به شدت با درخت برخورد نموده بود که بلافاصله پس از اطلاع  از این حادثه خودرو امداد و نجات و اطفاء حریق این  سازمان از نزدیکترین  ایستگاه آتش نشانی، در محل حادثه حاضر شده و آتش‌نشانان سرنشین خودرو که به علت شدت حادثه مصدوم و در خودرو محبوس شده بود را از خودرو خارج کردند.

 

 وی تصریح کرد: همچنین اقدامات اولیه پیشگیری از حریق احتمالی توسط آتش نشانان  انجام شد. 

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در پایان از شهروندان خواست نکات ایمنی و احتیاطی را رعایت نمایند و به صاحبان و صنایع توصیه کرد ضمن این که افراد شاغل آموزش‌های ایمنی را فرا گرفته، نکات ایمنی و احتیاطی در محیط کارگاه های صنعتی و تولیدی را رعایت نمایند.

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top