ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

ساخت و بازسازی دو ایستگاه آتش‌نشانی در کرمان


اضافه‌شدن چهار خودروی آتش‌نشانی به ناوگان آتش‌نشانی کرمانمعاون خدمات شهری شهردار از ساخت ایستگاه جدید آتش نشانی در شهرک مطهری و بازسازی
مهدی نیکویی  به قدمت بالای ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی در میدان شهدای انتظامی (قرنی) اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که ایستگاه شماره یک در میدان شهدای نیروی انتظامی (قرنی)، استحکام لازم را ندارد؛ بنابراین، یک قطعه‌زمین در خیابان امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده که به‌زودی کار ساخت آن توسط معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی آغاز خواهد شد تا پس از ساخت، مرکز شماره یک، به ساختمان جدید منتقل شود.
وی  افزود: هم‌چنین با توجه به این‌که ساختمان آتش‌نشانی در جاده تهران، قدیمی است و نیاز به بازسازی دارد، کار بازسازی این ساختمان با کمک این معاونت و شهردار منطقه، در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: هم‌چنین با توجه به وجود ساختمان های زیاد مسکن‌ مهر و ساختمان‌های چندطبقه در شهرک شهید مطهری، در حال پیگیری هستیم تا قطعه‌زمینی برای ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در این شهرک، از اداره‌کل راه و شهرسازی تحویل بگیریم و نسبت به ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک مطهری اقدام کنیم.
وی به وجود 10 ایستگاه آتش‌نشانی فعال در شهر کرمان اشاره کرد و با بیان این‌که به ازای هر 50 هزار نفر جمعیت، باید یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد، گفت: اگر جمعیت رسمی شهر کرمان را در نظر بگیریم، تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این شهر به حد استاندارد رسیده، اما اگر بخواهیم جمعیت غیررسمی شهر کرمان را در نظر بگیریم، به دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر نیاز داریم.
نیکویی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان نیازمند خورو و تجهیزات آتش نشانی  بیشتر است ،گفت: خوشبختانه با حمایت شهردار محترم به‌زودی چهار خودروی اطفای حریق به ناوگان آتش‌نشانی کرمان اضافه می‌شود که با توجه به بالا بودن آمار حوادث، اضافه‌شدن این چهار خودرو می‌تواند کمک بسیاری  به مجموعه کند.

وی افزود: یکی از  خودرو نیز برای مقابله با بحران‌ها و حوادث شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای، به تجهیزات CBRN مجهز شده است که به برای اولین بار در کرمان وارد مجموعه آتش نشانی کرمان می شود و هیچ‌کدام از آتش‌نشانی‌های استان این خودرو را ندارند.
معاون خدمات شهری ادامه داد: با مساعدت شهردار محترم تجهیزات انفرادی و امداد و نجات نیز خریداری شده که به‌زودی به مجموعه اضافه می شود.


ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top