ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

آتشنشانان شهر کرمان از فاجعه ای بزرگ جلوگیری کردند

 

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی  شهرداری کرمان از حریق و انفجار یک انبار غیر مجاز خبر داد

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی "علی عسکری" ، گفت: در ساعت 21 و 55 دقیقه شب گذشته سیزدهم  شهریور ماه از حریق یک انبار غیر مجاز واقع در خیابان شیخ احمد کافی شمالی  آگاه شدیم.

وی گفت:با توجه به حساسیت موضوع ونوع حادثه  بلافاصله 6 دستگاه خودروی اطفاء  حریق و امداد و نجات از 5 ایستگاه آتش نشانی   به محل حادثه اعزام شدند

 عسکری بیان کرد: در محل حادثه مقدار قابل توجهی تینر به صورت کاملا غیر اصولی و غیر مجاز انبار شده بود و  با توجه به خطرناک بودن و  قابلیت اشتعال  شدید تینر و سریع النفجار بودن این مواد سریعا منازل مسکونی مجاور محل حادثه توسط آتش نشانان تخلیه گردید

وی در ادامه افزود : حریق به شدت  در  حال گسترش بود و ظروف فلزی حاوی تینر یکی پس از دیگری منفجر می شدند، آتشنشانان  با مهارتهای لازم اقدام به  عملیات اطفاء حریق و سرد کردن بشکه های حاوی تینر نمودند که نهایتا با تلاش و ایثارگری  آتش نشانان  عملیات اطفاء حریق انجام و از فاجعه جلوگیری به عمل آمد.

علی عسکری همچنین از طعمه حریق شدن یک باب مغازه خبر داد  و بیان کرد: در ساعت  24 شب گذشته  یک باب مغازه ی مواد غذایی در بلوار الغدیر خیابان لاله شمالی طعمه ی حریق شد.

عسکری افزود: دو تیم اطفاء حریق  این سازمان از 2 ایستگاه سریعا در محل حادثه حضور یافته و در کمترین زمان عملیات اطفاء حریق توسط آتش نشانان انجام و از پیشروی آتش و خسارت بیشتر جلوگیری عمل آمد.

  مدیر عامل سازمان آتش نشانی  توصیه کرد : لازم است شهروندان از انبار کردن و نگهداری مواد خطرناک و اشتعال زا در  منازل و یا در محل زندگی شهروندان خودداری نموده و در صورت لزوم در محلی امن  و به دور از حرارت و با رعایت اصول ایمنی نگهداری  شود .

 وی در پایان گفت :خوشبختانه این حوادث خسارت جانی نداشته است و علل آنها  توسط کارشناسان در دست بررسی است.

 

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top