ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

 تلاش آتش نشانان کرمانی برای نجات حیوانات

 

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود303 مورد عملیات زنده گیری حیوانات در سطح شهر انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی علی عسکری گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 303 مورد زنده گیری حیوانات در سطح شهر انجام شده است که این حیوانات شامل روباه، سگ وگربه استوی افزود: معمولا برای هر عملیات اکیپی 3 نفره اعزام می شود که امکان دارد در یک عملیات مثل نجات حیوانات از چاه نیاز به اکیپ ها و نفرات بیشتری برای انجام امداد و نجات وجود داشته باشد.عسکری بیان کرد:  برای جلوگیری از ورود حیوانات به محل سکونت باید در دهانه خروجی هواکش و انواع فن ها کلاهک و توری نصب شود همچنین برای  درب و پنجره های ساختمان از توری استاندارد جهت جلوگیری از ورود حیوانات به داخل منازل استفاده شود.

عسکری همچنین جهت جلوگیری از گیر کردن حیوانات در فضاهای ساختمان ها توصیه کرد:  مردم باید توجه داشته باشند در ورودی کانالها و داکتهای ساختمان توری استاندارد نصب کنند و بازدید دوره ای و منظم از این محل ها برای جلوگیری از گیر افتادن حیوانات داشته باشند .

عسکری همچنین نصب حفاظ مناسب روی ورودی ناودانها بر روی پشت بام ها و همچنین مسدود کردن حفره های ستون های فلزی ساختمان ها از مسیر پشت بام و .. نیز اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان توصیه کرد:    مردم  در صورت رویت حیوانات در محل سکونت و یا گیر کردن آنها در فضاهای ساختمانی و شهری از هر گونه اقدام خود سرانه خودداری کنند  و با شماره 125 سازمان آتش نشانی تماس بگیرند.

 

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 34 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

Go to top