مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی خبر داد:

 

‍ ‍ ‍ ‍ انجام 432 عملیات توسط آتش نشانان

 

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  کرمان، از انجام 130 مورد عملیات اطفاء حریق و 302  مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در تیرماه  سال جاری خبر داد.

 

 به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، علی عسکری گفت: در تیرماه در مجموع 130 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد، 49 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 20 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 26 مورد مربوط به منازل مسکونی، 16 مورد مربوط به مراکز تجاری، 2 مورد مراکز دولتی و 17 مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

 

وی همچنین به انجام 302 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد 55 مورد زنده گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،  162 مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، 32 مورد چیدن حلقه و قفل، 37 مورد امداد اسانسور، 6 مورد امداد تصادفات خودرویی ، 3 مورد سقوط از کوه و پرت شدن از بلندی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

 

وی اظهار داشت: در مجموع این عملیات‌ها، 71 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 13 نفر مجروح شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد 658 نفر از شهروندان، آموزش های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 97 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.